Zásahy 2019

13. 4. 2019 21:27 Požár klestu Chvalšovice


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli na místo události s CAS32 T815 a DA GAZ. Po příjezdu na místě již zasahovala jednotka SDH Vacov pomocí jednoho proudu C. Provedli jsme průzkum a nasadili z druhé strany požářiště 2C proudy. Na místě se nacházelo cca sedm různých ohnisek. Celé místo zásahu jsme osvítili pomocí osvětlovacích stožárů. Během zásahu se na místo dostavila jednotka HZS Strakonice s CAS30 T815-7, kteří doplnili Vacovskou CAS a následně naší CAS. Během celého zásahu se na místo dostavila i hlídka PČR a majitel lesa. Po likvidaci jsme prověřili požářiště, kde nebylo shledáno žádné plamenné hoření a předali jsme místo majiteli. Po domluvě jsme se vrátili zpět na základnu, kdy jsme cestou načerpali vodu do CAS.

12. 4. 2019 17:44 Požár klestu Dřešín


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli s CAS32 T815 a DA GAZ na místo události. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o požár větví na dvoře rod. domku na ploše cca 5 x 5 m. Před naším příjezdem již požár lokalizoval majitel pomocí kýblů s vodou. Pomocí jednoho proudu C jsme požářiště zlikvidovali. Po úspěšné likvidaci, jsme předali místo zásahu majiteli a vrátili se zpět na základnu.

4. 4. 2019 15:15 Požár lesa Drážov (Gajdovna)


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli na místo události s CAS32 T815 a DA GAZ Gazelle. Po příjezdu na místo události jsme průzkumem zjistili, že se jedná o požár lesa a klestu po pálení o rozloze cca 40 x 20 m. K požářišti jsme natáhli dopravní vedení B a následně vytvořili 2C proudy kterými jsme zamezili šíření plamenného hoření vlivem nárazového větru. Nadále jsme pokračovali v dohašování ohnisek a hloubkovým hašením porostu. Během hašení se na místo dostavila jednotka HZS Strakonice s CAS30 T815-7, kteří pomocí vysokotlakého proudu zlikvidovali menší ohniska a následně doplnili naší CAS. Na místo se dostavila i jednotka SDH Vacov, kterou jsme poslali zpět na základu, protože na místě bylo dostatek sil a prostředků. Po dohašení požářiště a následné kontrole jsme místo předali zodpovědné osobě a vrátili se zpět na základnu. Cestou zpět na základnu jsme doplnili naší CAS.

4. 4. 2019 13:41 Požár lesa Zálesí


PO vyhlášení poplachu jsme vyjeli s CAS32 T815 a DA Gaz Gazelle. Po příjezdu na místo události se zde již nacházela JSDH Vacov a JSDH Zálesí. Jednalo se o požár trávy a lesního porostu o rozloze cca 20 x 50 m. Požár zlikvidovala jednotka SDH Vacov pomocí jednoho proudu C. Po uhašení a následné kontrole jsme předali místo majiteli a vrátili se zpět na základnu. Během zásahu se na místo dostavil vyšetřovatel a PČR.

3.- 4. 2.2019 Popadáné stromy


Během těchto dní napadlo cca 25 cm mokrého sněhu, kvůli kterému se začaly lámat a vyvracet stromy. Od nedělního rána do pondělí jsme jezdili s DA Gaz Gazelle odstraňovat spadlé stromy přes komunikace. V jednom případě šlo o vyproštění OA zpět na vozovku. Celkem jsme odstranili cca 15 stromů.

7. 1. 2019 Požár Sousedovice


Po příjezdu na místo události jsme provedli průzkum, přičemž jsme se domluvili s velitelem zásahu na návratu zpět na základnu. Požár byl již lokalizován a bylo na místě dostatek sil a prostředků. Poté jsme se vrátili s CAS32 T815 a DA GAZ Gazelle na základnu. Na místě zasahovala jednotka HZS Strakonice.