FOTO 2018

10. 10. 2018 Požád truhlárny Dřešín


Po příjezdu na místo události, jsme průzkumem zjistili, že se jedná po požár střechy. Díky včasnému zpozorování byl požár ve fázi rozhořívání, který včas podchytil majitel objektu s místními dělníky pomocí zahradní hadice. Provedli jsme bližší průzkum zahoření střechy kolem komína, kde byl požár lokalizován a zlikvidován. Nehrozilo již další vzplanutí. Během této doby přijela jednotka HZS Vimperk, které jsme následně předali místo události a vrátili se zpět na základnu.

23. - 24. 9. 2018 TP- stromy Dřešín


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli s DA GAZ Gazelle na místo události, kde jsme pomocí motorové pily odstranili z komunikace jeden padlý strom. Po odstranění jsme zkontrolovali cestu do Drážova a Hoslovic, kde jsme cestou odstranili ještě dva stromy přes komunikaci mezi obcí Drážov a Hoslovice. Pak jsme se vrátili zpět na základnu.

31.8. 2018 TP likvidace sršňů Nová Ves


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli s DA GAZ Gazelle na místo události, kde jsme průzkumem zjistili, že se jedná o veliké hnízdo sršňů v půdním prostoru rodinného domu. Rodina byla vysoce alergická na hmyz. Cca půlmetrové hnízdo bylo nad vstupním otvorem na půdu nad schůdky. Za pomocí ochranných masek na včely a sprejů na likvidaci sršňů jsme postupně hnízdo likvidovali. Po zahubení většiny sršňů jsme vstoupili do půdních prostor, kde jsme hnízdo odřízli do igelitového pytle. Zlikvidovali jsme zbytek nebezpečného hmyzu a předali místo majiteli RD. Pak jsme se vrátili zpět na základnu.

19. 8. 2018 Požár balíku Němětice


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli na místo události s CAS32 T815 a DA GAZ Gazelle. Po příjezdu na místo události již zasahovala jednotka HZS Strakonice pomocí vysokotlakého proudu. Po provedení průzkumu a dohodě s velitelem zásahu jsme později doplňovali z naší CAS jednotky HZS Strakonice a JSDHO Volyně. Po dohašení byl zásah ukončen a vrátili jsme se zpět na základnu. Cestou jsme natankovali vodu do CAS.

7. 5. 2018 Strunkovice


Po vyhlášení poplachu jsme vyjeli na místo události, kde se již nacházely jednotky HZS Strakonice. Po provedení průzkumu a dohodě s velitelem zásahu jsme zahájili z naší CAS T815 pomocí jednoho proudu C ochlazovaní okolí jižní části požářiště. Jednalo se o požár klestu navezeného na hromadě u pozemní komunikace, který hořel cca 7 metrů vysoko. Po dohodě jsme nechali požářiště kontrolovaně vyhořet s ochlazováním okolí, aby nedošlo k rozšíření požáru. Po ohlášení likvidace velitelem zásahu jsme se vypravili zpět na základnu. Při cestě zpět jsme pomocí plovoucího čerpadla doplnili naší CAS T815 a vrátili se zpět na základnu.