ZÁSAHY 2014

8. 12. 2014 Požár Nahořany


Po příjezdu na místo události současně s HZS Strakonice, jsme po provedení průzkumu a domluvě s velitelem zásahu vytvořili 2 proudy C. Jeden z boku stavení a druhý zepředu. JSDH Volyně, která přijela na místo události jako první, již zasahovala vysokotlakem z druhého boku a HZS Strakonice zespod budovy. Po lokalizaci požáru jsme postupně začali ohořelé konstrukce likvidovat a odnášet mimo požářiště. Jednalo se o montovaný sklad na nářadí o půdorysu přibližně 5×10 metrů, který shořel celý. Po likvidaci požáru jsme provedli kontrolu požářiště a předali místnímu sboru JSDH Nahořany. Následně jsme se vrátili zpět na základnu a cestou doplnili vodu do T815 CAS32. Zásah proběhl bez zranění.

22. 3. 2014 Požár sazí v komínu


Po příjezdu na místo jsme zjistili, že jde o dohasínající požár sazí komína. Po prohlédnutí komína jsme zjistili, že nehrozí žádné vedlejší vzplanutí. Komín byl vlažný a v dobrém stavu. U kotle bylo také vše v pořádku. Po příjezdu HZS Strakonice jsme místo předali veliteli zásahu a vrátili se zpět na základnu.

29. 3. 2014 Požár lesa Krušlov


Po ohlášení požáru jsme vyjeli s T815 CAS32 do Krušlova k požáru lesa který se nacházel za Krušlovem cca 800 m od hlavní silnice. Průzkumem jsme zjistili, že se jedná o požár na okraji lesa, který se rozšířil od ohniště po pálení větví. Jednalo se o plochu cca 20m2. Nasadili jsme jeden proud C, kterým jsme nejprve zabránili šíření požáru k lesu a následně jsme ho postupně zlikvidovali. Po dohašení jsme předali místo zásahu místním obyvatelům, kteří nás průběžně informovali, zda se oheň opět nerozhořel. Po odjezdu jsme doplnili vodu do CAS a vrátili se zpět na základnu.