ZÁSAHY 2012

3. 7. 2012 Přívalové deště


21:08 Při příjezdu na místo události, jsme zjistili, že jde o částečně zaplavený sklep, ve kterém si majitel nechal zapnutý elektrický prodlužovák a vyhodilo to elektriku. Během řešení problémů s elektrikou jsme vyčerpali sklepní prostor, čím jsme zjistili, že voda sklepem stále protéká. Po zprovoznění elektriky jsme majiteli pomohli nainstalovat kalové čerpadlo a vrátili se zpět na základnu.

22:19 Po příjezdu z Nové Vsi a zavolání na OPIS ČB jsme byli odvoláni na monitorink potoka Peklov z Čestic do Nihošovic, kvuli ohlášení na valící se vodu ze břehů. Zjistili jsme, že potok má na šířku místo původního 1.5 m - 10 m. Pod Česticema chybělo 15 cm, aby se rozlila voda do rodinného domu. Proto jsme informovali OPIS ČB o možném stavění protipovodňové stěny. Následně jsme jeli zkontrolovat zbylá místa a mosty. Vše bylo v pořádku a nikdo nebyl ohrožen. Vrátili jsme se zpět k RD a zjistili, že voda klesá. Proto jsme se vrátili zpět na základnu, ohlásili na OPIS ČB klesání hladiny a drželi do rána pohotovost.

17. 3. 2012 Požár trávy Nahořany


Odpoledne nám přišly hlasové zprávy o požáru trávy v Nahořanech. Vyjeli jsme s T 815 CAS 32 a DA GAZ Gazelle. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala JSDH Čkyně a JSDH Nahořany. Jednotky měly požár pod kontrolou, a proto jsme pouze doplnili cisternu a vrátili se zpět na základnu.

10. 3. 2012 Požár lesa Přední Zborovice


Během dneška nás opět vytáhla siréna z postelí. Rozezněla se kolem 11 hodiny večer. Jednalo se o požár lesa. Na OPIS Č. Budějovice nám nahlásili výjezd jen pro T 815 CAS 32, jeli jsme se tam alespoň podívat, když už nás vytáhli všechny. Po příjezdu jsme zjistili, že jsme tam potřeba všichni. Ujali jsme se jednoho proudu C, s T815 jsme jezdili pro vodu a s GAZ Gazelle jsme hledali vhodné místo pro čerpání vody. Nakonec jsme s naší stříkačkou Tohatsu doplňovali z řeky v Předních Zborovicích všechny cisterny a to - naší Tatru 815 a Strakonickou Tatru 148. Na místě zasahovala ještě jednotka HZS Strakonice a JSDH Volyně. Hořel zde les o rozloze 200x200 m na svažitém terénu, kde postupně začínala mít technika problém s výjezdem po louce, kvůli bahnitému a svažitému terénu. Zásah byl dlouhý a únavný, ale proběhl v pořádku. Kolem půl čtvrté jsme se vrátili zpět na základnu.

10. 3. 2012 Požár kolny Zálesí


Před jednou hodinnou ranní se nám vsí rozhoukala siréna. Ihned se nás seběhla kupa u hasičárny. Oblékli jsme se a vyrazili na požár kolny do Zálesí. Po příjezdu zároveň s HZS Strakonice jsme udělali průzkum. Následně provedla Strakonická jednotka zásah jedním proudem C a my jsme je doplňovali naší T 815 CAS 32, zároveň jsme připravili čerpací stanoviště 500 m od místa události s naší stříkačkou Tohatsu, se kterou jsme poté doplňovali jednotku z Vacova, která dorazila jako poslední a následně i ostatní auta. Po dohašení jsme vše zabalili a vrátili se na stanici. Při zásahu bylo pod bodem mrazu, takže bylo nebezpečí zamrznutí vody a námrazy, ale vše se obešlo bez komplikací. Rychle se vyřešil i problém s elektrickým vedením vedoucím nad hořícím objektem. Byla uchráněná novostavba cca 3 m vedle hořícího objektu.