ZÁSAHY 2010

17. 9. 2010 Požár rodinného domu


Dnes nám byl vyhlášen poplach v 11:40 hodin sirénou, která houkala třikrát po sobě. Byl nahlášen požár rodinného domu v Česticích se značným zakouřením. Vyjeli jsme ihned s Avií i CAS32 T815. Po příjezdu k místu události jsme průzkumem zjistili, že hoří kuchyňská linka a celé 1. podlaží rodinného domu byla zakouřené. V dýchacích přístrojích jsme požár uhasili a odklidili zbylé ohořelé věci, které jsme venku jedním proudem dohašovali. Po likvidaci požáru jsme se vrátili zpět na základnu.

8. 7. 2010 Požár seníku v Sousedovicích


Tentokrát nám byl vyhlášen poplach už v půl páté ráno. Celkem se nás sešlo sedmnáct. Chvilku trvalo než přišly hlasové zprávy na mobilní telefony, takže jsme zjišťovali, co se děje přes staniční vysílačku. Po zjištění jsme ihned vyjeli. Po příjezdu na místo události zde už zasahovala jednotka HZS Strakonice a po chvíli přijela jednotka SDH Strakonice. Po domluvě s velitelem zásahu jsme začali s T815 CAS 32 provádět kyvadlovou dopravu vody a s PPS12 jsme v Mutěnicích doplňovali CAS-ky. Protože se po chvíli zřítila část střehy, tak byl zásah omezen na hašení z venku. Jelikož se požářiště už jen hlídalo z plošiny AP27 T815, tak nebylo potřeba tolik vody a byli jsme odvoláni zpět na základnu. Přes den jsme byli požádáni, jestli by jsme požářiště přes noc nepohlídali. Opět jsme se vrátili na místo s Avií a hlídali až do rána.

2. 6. 2010 Padlý strom přes komunikaci


Tento den se všude v ČR kromě dvou krajů zvedaly hladiny řek a foukal silný vítr, který se dostal i k nám. Potoky se drželi jen tak tak v korytech. Míra Pešek, když jel z Prahy, si všimnul v Nihošovicích v nepřehledné otáčce u lomu spadlého stromu. Při příjezdu do Čestic jel do zámku, kde nahlásil výjezd jednotky na odstranění. Během několika sekund byl vyhlášen poplach sirénou KOPIS-em Tábor. Sešlo se deset hasičů. Na místě už do stromu naboural jeden řidič, který poté odjel. Během zásahu ješte dorazila PČR. Po odklizení jsme se vrátili zpět na základnu a čekali, jestli ještě bude nahlášen další výjezd. Naštěstí jsme už měli klid.

20. 4. 2010 Požár lesa v Zálesí


Tentokrát se siréna spustila v 16.05, když nám bylo telefonicky přes hlasovou zprávu oznámeno, že hoří les v Zálesí. Do tří minut jsme vyjížděli s T815 a zároveň s Avií. V Avii i Tatře jsme jeli po třech. Ostatní kluci dorazili autem až do Zálesí. Celkem zasahovalo devět lidí. Po příjezdu na místo jsme vytvořili jedno dopravní a dvě útočné vedení s proudy C. Požár byl na rozloze cca 15x20 m. Nejdříve jsme proudama obklíčili okolí požáru a zabránili šíření. Poté jsme postupně zdolávali celé požářiště. Na pomoc nám dorazila i jednotka HZS Strakonice s T815, která se s naší Tatrou střídala v doplňování vody. Po uhašení jsme jeli doplnit T815 a umýt hadice. Pak jsme se vrátili zpět na základnu. Tento požár vznikl od pálení větví tři dny před vzplanutím. Po třech hodinách jsme požár uhasili.