ZÁSAHY 2009

28. 6. 2009 Povodně v Malenicích

Kolem půl desáté jsme obdrželi telefonickou žádost od hasičů z Malenic, jestli bychom jim nepomohli odstranit následky povodní. Co nejrychleji jsme se sešli u hasičárny a vyjeli jim na pomoc. Jakmile jsme dorazili na místo, tak jsme začali hned odsávat vodu z domovů a zahrad. Měli jsme nasazené jak plovoucí čerpadlo tak PPS 12. Kolem půl druhé jsme dostali od místních oběd a pokračovali jsme do půl čtvrté.

27. 6. 2009 Povodně u nás

Kolem 21 hodiny nám přišla SMS na mobilní telefony, abychom se dostavili na stanici z důvodu pohotovosti. Na první zásah jsme jeli do Konopice, kde se voda valila přes most a po cestě. tu chvíli voda nikoho neohrožovala, a tak jsme se po průzkumu dohodli, že počkáme až voda trochu opadne. Mezi tím jsme jeli na další zásah do Dřešína, kde jsme vyčistili průtok pod mostem a tím vrátili tok vody do svého koryta. Ráno v půl sedmé jsme jeli opět do Konopice odstranit překážky pod mostem. Po odstranění jsme objeli pro kontrolu ostatní mosty v okolí.

13. 6. 2009 Spadlý strom přes cestu

Tato událost nám byla oznámena telefonicky od místních obyvatelů. Jednalo se o spadlý strom přes cestu na d Radešovem. Nejdříve jsme se jeli na místo podívat osobním automobilem a po zhodnocení situace jsme se vrátili pro Avii a motorovou pilu. Strom jsem odstranili bez větších problému.

16. 4. 2009 Požár lesa Zlešice

Dnes hodinu po poledni byl vyhlášen poplach na požár lesní hrabanky u obce Zlešice. Vyjížděli jsme opět s CAS 32 T 815 a Avií. K zásahu nás dorazilo kolem deseti lidí. Před námi už zasahovali HZS Strakonice a SDH Volyně. Vytvořili jsme jeden útočný proud C a pomáhali dohašovat. Rozloha požářiště byla cca 10 arů. Mezi tím, co jsme dohašovali, zbytek kluků doplňovali cisterny. Požár byl po dvou hodinách zlikvidován a odebrali jsme se na základnu, kde jsme pověsili hadice i z minulého dne a šli na zasloužilé pivko.

15. 4. 2009 Požár lesa Drachkov

Dnes hodinu po poledni se rozezněla siréna. Houkala 3x za sebou, takže ji nemohl nikdo přeslechnout. V zámku u hasičárny se nás sešlo celkem pět. Jeden člen sboru jel pro tatru a ostatní jeli avií. Věděli jsme, že máme jet na požár lesa u sv.Anny, ale nikdo nevěděl kam přesně. Když jsme přijeli ke sv. Anně, tak jsme tam třičtvrtě hodiny bloudili my, strakoničtí hasiči a policie ČR. Požářiště jsme nalezli kousek nad Drachkovem v plném proudu. Požár zachvátil cca 3-4 ha lesa. HZS Strakonice s CAS 32 T 815 lokalizovali požár shora a my s CAS 32 T 815 zespoda. Mezi tím, co jsme uhasili největší ohniska,přijely posily na doplňování vody s CAS 32 T 148 HZS Strakonice a CAS 25 Škoda 706 RTHP SDH Strakonice. Po dvou hodinách už toho měli všichni dost, ale měli jsme teprve lokalizaci požáru. Likvidace byla ještě před námi. Naštěstí nám přijeli pomoct další naši kluci, kteří přijeli z práce. I tak jsme požářiště likvidovali do 20.00 hodin do večera. Po umytí a uklizení všech věcí jsme všichni ve 21.30 zašli do hospody na klobásu a pak teprve šli spát.

29. 3. 2009 Planý poplach Dřešín

Když se spustila siréna a vzápětí všem přišla SMS: "Požár chaty ve Dřešíně", tak jsme všichni běželi jako vždy k hasičárně. Seběhlo se nás asi patnáct. Naložili jsme všechny věci a do dvou minut jsme byli na cestě. Když jsme přijeli na místo události, kde už byla naše Tatra, tak jsme zjistili, že se jedná o planý poplach. Místo hořící chaty zde lesáci pálili klest. Za námi přijeli HZS Strakonice, tak jsme se pozdravili a jeli jsme zpět na základnu.

25. 1. 2009 Požár kolny Volyně