FOTO 2017

24. 6. 2017 Dětský den

Taktické cvičení 5. 5. 2017

4. 2. 2017 Školení Izolačních dýchacích přístrojů (IDP) Dräger

Dnes jsme absolvovali menší školení s praktickým výcvikem na nové IDP Dräger, které nám díky dotačním programům pořídil Městys Čestice. Předešlé IDP byly už zastaralé a končila doba platnosti jejich použití. Tyto přístroje jsou na lepší úrovni, s větší kapacitou vzduchu a bezpečnějším použitím. Některé ovládací prvky se liší od předchozích přístrojů, proto jsme se účastnili i teoretické přípravy s přednáškou. Poté následovala praktická část, kde si každý člen jednotky prohlédl a vyzkoušel přístroj v zakouřené místnosti.

Přípravy na „Novou hasičárnu“

Už od loňského roku děláme menší přípravy do budoucna. Z bývalé kotelny bude v budoucnu přestavěna hasičská zbrojnice. V této zbrojnici budeme mít konečně veškeré zázemí a hlavně stání pro vozidla, výstroj a výzbroj v jednom místě. V roce 2016 jsme kotelnu vyklidili a připravili na rekonstrukci. Počátkem tohoto roku jsme vyklidili i připravený šrot, který jsme vyřezali z kotelny. Tak snad se nám co nejdřív poštěstí a začne se s výstavbou.